Tüm Sorularınız İçin
bilgi@erciyesorgannakli.org
Hemen Ulaşmak İçin
Tel: 0 (352) 408 43 68
Hakkımızda
Erciyes Organ Nakli Vakfı - Hakkımızda

Resim

Türkiye’de ilk kez 1975 yılında başarılı bir böbrek nakli ile başlayan organ nakilleri günümüzde kronik organ hastası olan insanlarımıza yaşama şansı vermeye devam etmekteir. Bu şans ancak organ temin edildiği ölçüde vardır. Kayseri’de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 2 Şubat 1994 yılında gerçekleştirdiği ilk böbrek nakli ile konuya duyarlılığını ortaya koyarak Türkiye’de Organ Nakli yapabilen merkezler arasında yer almış ve başkentin doğusunda bu hizmeti veren ilk merkez olmuştur.

Çağdaş toplum olmanın ve insana verilen değerin en önemli göstergelerinden biri sağlık olduğuna göre toplum da bu konuda üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bir çok hasta bağışlanacak bir organ için beklerken ölmektedir.

Bağışlanacak bir organ başarılı bir nakilden sonra gerçek bir yaşam armağanıdır.

  • Organ Naklinin ve Bağışının Önemi
Organ
Günümüzde organ nakilleri Organ Nakli Merkezlerinde kolaylıkla yapılabilmektedir.
Bu konudaki sorun organ teminindedir. Bu konuda halkımızın doğru bilgilendirilmesi için gerekli çalışmaları yapmak insanlık görevidir.
"Öldükten sonra alınmak üzere organlarınızı bağışlayarak 8 kişiye yeni bir yaşam armağan edebilirsiniz. Organ ve doku bağışı evrensel bir sorundur; Sorunlar ancak paylaşım ve dayanışma ile çözümlenir."
S
akın unutmayın, sizin bir organ bağışınız ile onlar, yüzler ve daha binler hayat bulacak
.
Hangi Nakiller Yapılmaktadır?
Günümüzde böbrek, karaciğer, kalp, akciğer, pankreas, ince bağırsak, kornea ve kemik iliği nakilleri yapılabilmektedir.Daha fazlası için...
Organ Nakli Organ Nakli Organ Nakli